دانلود با لینک مستقیم فایل<تحقیق درمورد پروژه سد متحرک دلتا>

دانلود پروژه سد متحرک دلتا,تحقیق پروژه سد متحرک دلتا,مقاله پروژه سد متحرک دلتا,پروژه سد متحرک دلتا تحقیق درمورد پروژه سد متحرک دلتا تحقیق درمورد پروژه سد متحرک دلتا.

قسمتی از محتوی ورد

تعداد صفحات : 2 صفحه

پروژه سد متحرک ((دلتا)) مقدمه : بزرگترین سیلی که در سال 1953 میلادی در هلند پدید آمد ، مهندسین و طراحان هلندی را بر آن داشت تا با استفاده از ابتکار و فن آوری نوین سدی متحرک در این کشور احداث نمایند تا از انرژی بسیار زیاد سیلها در هنگام بروز استفاده شود و همچنین متحرک بودن سد ، امکان حمل و نقل دریایی را از بین نبرد .
پروژه ی سد متحرک دلتا ، از بسیاری جهات در دنیا بی نظیر می باشد .
ساختمان سد در محل اتصال رودخانه به دریا احداث گردیده است .
طرح اولیه : طراحی اولیه سد ، با توجه به مشکلات و مسائل ترافیکی منطقه بسیار دشوار به نظر می رسد .
مهندسان هلندی تنها با طرح یک آب بند مواجه نبودند بلکه سازه باید طوری طراحی می شد که از ورود حجم زیاد آب به خلیج جلوگیری کند و در عین حال رفت و آمد کشتی ها را مختلف نکند .
پس طرح ((سد بطور کامل متحرک )) از پنج طرحی که پیشنهاد شده بود توسط پنج پیمانکار بزرگ هلندی پذیرفته شد .
ساخت سد : ساخت سد ، با کارگذاشتن پایه های بتنی برای تثبیت و استحکام متناسب با اندازه سد ، شروع شد .
ابتدا عقیده بر این بود که پایه های بتنی در یک ساختار محکم سنگی قرار دهند و 62 دروازه متحرک بین آنها تعبیه نمایند ، با این کار جذر و مد به طور چشمگیری تاثیر خود را از دست می دهد و آب در خلیج ها آرام باقی می ماند .
ساختمان سد و مقایسه آن با برج ایفل : بالاخره سد در سال 1997 با ساختار سفید و با عظمتی که از کیلومترها دورتر دیده می شد به اتمام رسید .
بازوهای قوی آن توانایی بستن آبراهی به پهنای 350 متر ، با ارتفاع 3 متر بالاتر از سطح دریا را داشتند ، این تنها سد موج شکن دنیا با دو قسمت متحرک همسان می باشد بلندی هر یک از دروازه های آن به اندازه برج ایفل می باشد ، در صورتی که مقدار فولاد به کار رفته در هر کدام از دروازه ها نصف فولاد به کار رفته در برج ایفل می باشد .
بستر حرکت دریچه ها : این بستر از تعداد 64 عدد بلوک بتنی بسیار سنگین که هر کدام 630 تن وزن دارند تشکیل شده است این بلوکها بر روی لایه هایی از سنگ و ماسه قرار گرفته اند .
اتصالات توپی : وزن هر یک از این اتصالات 680 تن میباشد .
این اتصالات دارای یک هسته فلزی می باشد که اجزای تشکیل دهنده کروی شکل به آن متصل شده اند این گلوله در 8 عضو مقعر که به پایه بتنی متصل شده اند حرکت می کنند .
خرپا : خرپا وظیفه اتصال دیوارها را به اتصال توپی ایفا می کند .
هر خرپا دارای 237 متر طول و شامل سه لوله قطور می باشد .
پایه اتصال توپی : نیرویی که به دیواره های دریچه وارد می شود توسط سازه موجود و اتصال توپی به یک بلوک سه گوش بتنی که دارای وزنی معادل 52000 تن می باشد و به عنوان پایه اتصال ایفای نقش می کند منتقل می شود .
این پایه می تواند نیروی معادل 70000 تن را تحمل کند .
نتیجه : با توجه به سیل خیز بودن کشورمان و صدماتی که هر ساله به بعضی از ساکنین کشورمان وارد می شود در صورت بررسی دقیق و مقرون به صرفه بودن و هم چنین بررسی لزوم احداث این بنا به کارگیری این تکنولوژی برتر می تواند از رخ دادن حوادث فجیع جلوگیری نماید .


مطالب دیگر:
📂روشهای ابراز احساسات نظرات و افکار کودکان پیرامون حادثه📂روشهای ارزیابی چاقی در گروه های مختلف📂روشهای ارزیابی وزن شاخصها📂روشهای افزايش كيفيت پيشنهادها📂روشهای اندازه گیری آنزیم و مکانیسم کاتالیز آنزیمی📂روشهای بارگذاری و تحلیل لرزه ای شریانهای حیاتی📂روشهای تحقیق در اقتصاد کشاورزی📂روشهای تحقیق کمی و کیفی📂روشهای تحقیق و تئوری حسابداری📂روشهای تصفیه فاضلاب صنعتی📂روشهای تصویر برداری در تشخیص سنگ کلیه📂روشهای تولید و کارگاه ریخته گری📂روشهای جديد مانيتورينگ جنين📂روشهای حل معادلات کان شم📂روشهای سنجش نسبت درصد چربی شير📂روشهای گرد آوری اطلاعات📂روشهای مختلف انجماد زدائی در فرآورده های دریائی📂روشهای مقابله با جنگ نرم📂روشهای مقابله با زلزله در ساختمانها📂روش های برآورد نیاز به مسکن📂روشهاي اجراي پرسشنامه📂روشهاي انتشار اطلاعات در شبکه‌هاي حسگر بيسيم📂روشهاي انتقال بتن📂روشهاي اندازه گيري و تعيين مقدار كروم شش ظرفيتي در نمونه هاي هوا📂روشهاي بازنمايي دانش